biuro@juniortravel.pl 721 514 113
Zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie

Wycieczki szkolne do Krakowa: Odkryj Perłę Polskich Miast

Kraków to niekwestionowana perła polskich miast, pełna historii, kultury i niezwykłych atrakcji turystycznych. Nasze wycieczki szkolne do Krakowa zapewniają niezapomniane doświadczenia, które pozostawią trwały ślad w pamięci uczniów.

Rynek Główny
Rynek Główny w Krakowie to serce miasta, miejsce, które pulsuje życiem o każdej porze dnia. Otoczony jest przez przepiękne kamienice, wśród których góruje gotycki kościół Mariacki. Codziennie o pełnych godzinach odbywa się tu niezwykłe widowisko – hejnał Mariacki, który przyciąga tłumy turystów. Rynek to także miejsce, gdzie można delektować się tradycyjnymi polskimi potrawami w jednej z licznych restauracji lub zrobić zakupy na kramach z pamiątkami.

Wawel
Wzgórze Wawelskie z zamkiem królewskim i katedrą to symboliczne centrum Krakowa. To tutaj przez wieki koncentrowała się władza i życie kulturalne miasta. Zwiedzając zamek i katedrę, uczniowie mogą poznać historię polskich królów oraz zobaczyć skarby sztuki zgromadzone w bogato zdobionych salach. Spacerując po wawelskich wzgórzach, można również podziwiać malownicze widoki na Wisłę i panoramę miasta.

Kazimierz – Dzielnica Żydowska
Kazimierz to niezwykła dzielnica, która przez wieki była centrum życia społeczności żydowskiej. Dziś to miejsce, gdzie historia i kultura spotykają się z nowoczesnością. Uczniowie mogą spacerować po urokliwych uliczkach, odwiedzać synagogi, a także poznać historię i tradycje Żydów krakowskich w Muzeum Galicja. Kazimierz to także mekka dla miłośników kultury alternatywnej, pełen kawiarni, pubów i klubów.

Fabryka Schindlera
Fabryka Emalia Oskara Schindlera to miejsce, które zapisało się na kartach historii podczas II wojny światowej. Dziś w dawnej fabryce znajduje się Muzeum Krakowa Podziemia Fabryki Schindlera, które opowiada historię Oskara Schindlera i losów Żydów uratowanych przez niego. To wzruszające i pouczające miejsce, które pozwala zrozumieć tragedię Holocaustu i heroiczne działania jednostek ratujących życie.

Planty i Bulwary Wiślane
Kraków to miasto, które łączy zieleń z historią. Spacerując po Plantach, czyli parku miejskim otaczającym Stare Miasto, uczniowie mogą odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się zielenią oraz pięknymi widokami. Bulwary Wiślane to natomiast doskonałe miejsce na spacery nad brzegiem Wisły, gdzie można podziwiać zabytkowe mosty i nabrzeża oraz uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach plenerowych.

Wnętrze Kościoła Mariackiego
Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych zabytków Krakowa, ale to jego wnętrze skrywa prawdziwe skarby. Przez wieki ozdabiany przez wielkich mistrzów, zachwyca wspaniałą architekturą i bogatym wystrojem. Szczególnie imponujący jest ołtarz Wita Stwosza, jedno z najcenniejszych dzieł sztuki gotyckiej w Europie.

Sukiennice
Sukiennice to nieodłączny element panoramy Rynku Głównego. Te średniowieczne hale handlowe pełniły kiedyś funkcję głównego rynku towarowego miasta. Dziś są miejscem, gdzie można kupić tradycyjne polskie pamiątki, rękodzieło artystyczne, biżuterię oraz produkty regionalne.

Ulica Floriańska
Ulica Floriańska to jedna z najbardziej klimatycznych ulic w Krakowie. Spacerując jej brukowanymi chodnikami, uczniowie mogą podziwiać piękne kamienice, zabytkowe kościoły oraz liczne kawiarnie, restauracje i sklepiki z pamiątkami. To także idealne miejsce na zakupy i przechadzki po klimatycznej atmosferze starego miasta.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Muzeum to doskonałe miejsce dla miłośników historii, którzy chcą zgłębić wiedzę o Krakowie. W swoich zbiorach posiada bogatą kolekcję eksponatów, dokumentów i artefaktów, które opowiadają historię miasta od jego najdawniejszych dziejów aż do czasów współczesnych.

Wycieczki szkolne do Krakowa to wyjątkowa okazja do odkrycia bogactwa historycznego i kulturowego tego magicznego miasta. Zapraszamy szkoły do skorzystania z naszej oferty, aby uczniowie mogli zanurzyć się w fascynującej historii, kulturze i atmosferze Krakowa, pozostawiając niezapomniane wspomnienia na całe życie.